Football Stats
Herb Ajax
Flaga WorldAjax
4. miejsce w tabeli Eredivisie

2026/27 Ajax — Statystyki

Forma w bieżącym sezonie — punkt odniesienia przed szczegółowymi statystykami niżej.

Forma domowa
Mecze1
W0
R1
P0
Gz2
Gs2
RB0
Śr. pkt1.00
Ostatnie 5
Forma wyjazdowa
Mecze2
W2
R0
P0
Gz6
Gs0
RB+6
Śr. pkt3.00
Ostatnie 5
Ogółem
Mecze3
W2
R1
P0
Gz8
Gs2
RB+6
Śr. pkt2.33
Ostatnie 5

Streaki - dom

Procent ostatnich meczów, w których spełnił się dany warunek — liczony osobno dla występów u siebie i na wyjeździe.

  • Ajax — jest niepokonany w 1. połowie u siebie (10/10, 100%)
  • Ajax — powyżej 0.5 gola w 2. połowie u siebie (9/10, 90%)
  • Ajax — jest niepokonany u siebie (8/10, 80%)
  • Ajax — powyżej 1.5 gola w meczu u siebie (8/10, 80%)
  • Ajax — obie drużyny strzelają (BTTS) u siebie (7/10, 70%)
  • Ajax — powyżej 2.5 gola w meczu u siebie (7/10, 70%)
  • Ajax — powyżej 0.5 gola w 1. połowie u siebie (7/10, 70%)
  • Ajax — jest niepokonany w 2. połowie u siebie (7/10, 70%)

Streaki - wyjazd

Procent ostatnich meczów, w których spełnił się dany warunek — liczony osobno dla występów u siebie i na wyjeździe.

  • Ajax — jest niepokonany na wyjeździe (9/10, 90%)
  • Ajax — powyżej 1.5 gola w meczu na wyjeździe (9/10, 90%)
  • Ajax — jest niepokonany w 1. połowie na wyjeździe (9/10, 90%)
  • Ajax — jest niepokonany w 2. połowie na wyjeździe (8/10, 80%)
  • Ajax — powyżej 0.5 gola w 2. połowie na wyjeździe (8/10, 80%)
  • Ajax — powyżej 0.5 gola w 1. połowie na wyjeździe (7/10, 70%)

Serie

W przeciwieństwie do Streaków to nie proporcja z ostatnich meczów, tylko najdłuższa aktualnie trwająca, nieprzerwana seria spełniania danego warunku.

  • 🔥 Ajax — wygrywa w 3 meczach z rzędu
  • 🔥 Ajax — jest niepokonany w 13 meczach z rzędu
  • 🔥 Ajax — powyżej 1.5 gola w meczu w 9 meczach z rzędu
  • 🔥 Ajax — powyżej 2.5 gola w meczu w 5 meczach z rzędu
  • 🔥 Ajax — powyżej 0.5 gola w 1. połowie w 5 meczach z rzędu
  • 🔥 Ajax — wygrywa 2. połowę w 3 meczach z rzędu
  • 🔥 Ajax — jest niepokonany w 2. połowie w 3 meczach z rzędu
  • 🔥 Ajax — powyżej 0.5 gola w 2. połowie w 10 meczach z rzędu

Ostatnie 10 spotkań

Wybierz warunek z listy (wynik, gole, BTTS, rożne, kartki), żeby zobaczyć, w których z ostatnich meczów tej drużyny się spełnił.

DataGospodarzWynikGość
30.08Telstar04Herb AjaxAjax
27.08Herb AjaxAjax53FC Sion
20.08FC Sion24Herb AjaxAjax
16.08Herb AjaxAjax22Heerenveen
13.08Shelbourne22Herb AjaxAjax
09.08PEC Zwolle02Herb AjaxAjax
06.08Herb AjaxAjax31Shelbourne
30.07Herb AjaxAjax41Vojvodina
23.07Vojvodina14Herb AjaxAjax
18.07Herb AjaxAjax10Olympiakos Piraeus

Ajax — ostatnie 10 meczów

Momenty strzelonych i straconych goli w trakcie każdego meczu (minuty), nie ich rozkład w całym sezonie.

Statystyki szczegółowe

Procenty (Win/BTTS/czyste konto) i średnie na mecz — gole, posiadanie, strzały, faule — nie sumy z całego sezonu. Wyjazd jest o 25% lepsza niż Dom pod względem odsetku wygranych meczów.

Dom1. połowa2. połowaOgółem
Win %
40%
40%
40%
Śr. goli/mecz
1.70
1.70
3.40
Strzelone
1.10
1.00
2.10
Stracone
0.60
0.70
1.30
BTTS %
50%
40%
45%
Czyste konto %
50%
40%
45%
Nie strzelił %
30%
30%
30%
Posiadanie piłki
60%
Śr. strzały/mecz
20.22
Śr. faule/mecz
10.22
Wyjazd1. połowa2. połowaOgółem
Win %
50%
50%
50%
Śr. goli/mecz
1.40
1.80
3.20
Strzelone
1.00
1.30
2.30
Stracone
0.40
0.50
0.90
BTTS %
30%
20%
25%
Czyste konto %
60%
60%
60%
Nie strzelił %
40%
40%
40%
Posiadanie piłki
58%
Śr. strzały/mecz
16.50
Śr. faule/mecz
9.80

Strzały drużyny

Strzały ogółem, strzały celne i skuteczność — procent strzałów zamienionych na gole. Dom jest o 21% lepsza niż Wyjazd pod względem strzałów na mecz.

OgółemDomWyjazd
Strzały / mecz
20.33
23.00
19.00
Strzały celne / mecz
6.33
4.00
7.50
Strzały niecelne / mecz
6.67
10.00
5.00
Skuteczność strzałów
13.1%
8.7%
15.8%
Strzały na gola
7.63
11.50
6.33
Strzały celne na gola
2.38
2.00
2.50
Strzały Over 10.5
100% (3/3)
100% (1/1)
100% (2/2)
Strzały Over 11.5
100% (3/3)
100% (1/1)
100% (2/2)
Strzały Over 12.5
67% (2/3)
100% (1/1)
50% (1/2)
Strzały Over 13.5
67% (2/3)
100% (1/1)
50% (1/2)
Strzały Over 14.5
67% (2/3)
100% (1/1)
50% (1/2)
Strzały celne Over 3.5
100% (3/3)
100% (1/1)
100% (2/2)
Strzały celne Over 4.5
67% (2/3)
0% (0/1)
100% (2/2)
Strzały celne Over 5.5
67% (2/3)
0% (0/1)
100% (2/2)
Strzały celne Over 6.5
33% (1/3)
0% (0/1)
50% (1/2)

Offside Stats

Wiersze Match liczą spalone obu drużyn razem, wiersze Team — tylko tej drużyny (nie przeciwnika), jako średnia na mecz.

OgółemDomWyjazd
Match Offsides AVG
4.50
5.00
4.00
Match Offsides Over 0.5 %
100% (2/2)
100% (1/1)
100% (1/1)
Match Offsides Over 1.5 %
100% (2/2)
100% (1/1)
100% (1/1)
Match Offsides Over 2.5 %
100% (2/2)
100% (1/1)
100% (1/1)
Match Offsides Over 3.5 %
100% (2/2)
100% (1/1)
100% (1/1)
Team Offsides AVG
2.00
2.00
2.00
Team Offsides Over 0.5 %
100% (2/2)
100% (1/1)
100% (1/1)
Team Offsides Over 1.5 %
100% (2/2)
100% (1/1)
100% (1/1)
Team Offsides Over 2.5 %
0% (0/2)
0% (0/1)
0% (0/1)

Expected Goals

xG to oczekiwana liczba goli wyliczona z jakości sytuacji strzeleckich, nie faktyczny wynik meczu. Dom jest o 9% lepsza niż Wyjazd pod względem oczekiwanych golach (xG).

OgółemDomWyjazd
xG (For)
1.89
2.00
1.83
xGA (Against)
1.03
1.36
0.86
Co znaczą te statystyki? → słownik pojęć

Progi Under (cały mecz)

Odwrotność progów Over — pokazuje mecze z liczbą goli poniżej danego progu, nie powyżej.

OgółemDomWyjazd
Under 0.5
10% (2/20)
10% (1/10)
10% (1/10)
Under 1.5
15% (3/20)
20% (2/10)
10% (1/10)
Under 2.5
35% (7/20)
30% (3/10)
40% (4/10)
Under 3.5
50% (10/20)
50% (5/10)
50% (5/10)
Under 4.5
80% (16/20)
80% (8/10)
80% (8/10)
Under 5.5
90% (18/20)
90% (9/10)
90% (9/10)

Statystyki BTTS

BTTS (Both Teams To Score) to mecze, w których obie drużyny strzeliły gola — procent liczony z ostatnich meczów w każdej kolumnie. Dom notuje o 40% wyższy wynik niż Wyjazd pod względem częstości BTTS.

OgółemDomWyjazd
BTTS
60% (12/20)
70% (7/10)
50% (5/10)
BTTS 1H
40% (8/20)
50% (5/10)
30% (3/10)
BTTS 2H
30% (6/20)
40% (4/10)
20% (2/10)
BTTS Both Halves
10% (2/20)
20% (2/10)
0% (0/10)
BTTS & Win
25% (5/20)
30% (3/10)
20% (2/10)
BTTS & Draw
20% (4/20)
20% (2/10)
20% (2/10)
BTTS & Lose
15% (3/20)
20% (2/10)
10% (1/10)
BTTS & Over 2.5 (Yes/Yes)
55% (11/20)
70% (7/10)
40% (4/10)
BTTS & Over 2.5 (No/Yes)
10% (2/20)
0% (0/10)
20% (2/10)
BTTS 1H & 2H (Yes/Yes)
10% (2/20)
20% (2/10)
0% (0/10)
BTTS 1H & 2H (Yes/No)
30% (6/20)
30% (3/10)
30% (3/10)
BTTS 1H & 2H (No/Yes)
20% (4/20)
20% (2/10)
20% (2/10)
BTTS 1H & 2H (No/No)
40% (8/20)
30% (3/10)
50% (5/10)

Statystyki rożnych

Progi liczone jako suma rożnych obu drużyn w meczu, nie tylko jednej z nich. Wyjazd notuje o 33% wyższy wynik niż Dom pod względem średniej rożnych w meczu.

OgółemDomWyjazd
Match Corners AVG
10.58 (19/20)
9.00 (9/10)
12.00 (10/10)
Over 6.5 Corners
84% (16/19)
78% (7/9)
90% (9/10)
Over 7.5 Corners
79% (15/19)
67% (6/9)
90% (9/10)
Over 8.5 Corners
79% (15/19)
67% (6/9)
90% (9/10)
Over 9.5 Corners
68% (13/19)
56% (5/9)
80% (8/10)
Over 10.5 Corners
58% (11/19)
33% (3/9)
80% (8/10)
Over 11.5 Corners
47% (9/19)
22% (2/9)
70% (7/10)
Over 12.5 Corners
26% (5/19)
11% (1/9)
40% (4/10)
Over 13.5 Corners
21% (4/19)
11% (1/9)
30% (3/10)
Over 14.5 Corners
11% (2/19)
0% (0/9)
20% (2/10)

Rożne drużynowe

Rożne zdobyte przez tę drużynę i te przyznane przeciwnikowi — dwa osobne zestawy w zakładkach Zdobyte/Stracone.

OgółemDomWyjazd
Corners Earned Match
6.00
6.30
5.70
More Corners Than Opponent
60% (12/20)
80% (8/10)
40% (4/10)
Over 2.5 Corners Earned
85% (17/20)
90% (9/10)
80% (8/10)
Over 3.5 Corners Earned
80% (16/20)
90% (9/10)
70% (7/10)
Over 4.5 Corners Earned
65% (13/20)
70% (7/10)
60% (6/10)
Over 5.5 Corners Earned
50% (10/20)
50% (5/10)
50% (5/10)
Over 6.5 Corners Earned
40% (8/20)
40% (4/10)
40% (4/10)
Over 7.5 Corners Earned
30% (6/20)
30% (3/10)
30% (3/10)
Over 8.5 Corners Earned
15% (3/20)
10% (1/10)
20% (2/10)
Corners Earned
120
63
57

Kartki meczowe

Suma żółtych i czerwonych kartek (każda liczona jako 1) przyznanych w meczu obu drużynom. Wyjazd notuje o 12% wyższy wynik niż Dom pod względem średniej kartek w meczu.

OgółemDomWyjazd
Match Cards AVG
3.50 (20/20)
3.30 (10/10)
3.70 (10/10)
Over 0.5 Cards
100% (20/20)
100% (10/10)
100% (10/10)
Over 1.5 Cards
100% (20/20)
100% (10/10)
100% (10/10)
Over 2.5 Cards
70% (14/20)
60% (6/10)
80% (8/10)
Over 3.5 Cards
45% (9/20)
40% (4/10)
50% (5/10)
Over 4.5 Cards
25% (5/20)
20% (2/10)
30% (3/10)
Over 5.5 Cards
10% (2/20)
10% (1/10)
10% (1/10)
Over 6.5 Cards
0% (0/20)
0% (0/10)
0% (0/10)
Over 7.5 Cards
0% (0/20)
0% (0/10)
0% (0/10)
Total Cards
70
33
37
Highest in a Match
6
6
6
Lowest in a Match
2
2
2

Najczęstsze wyniki i liczba goli

Najczęstszy wynik to dokładny scoreline (np. 2-1), najczęstsza liczba goli to suma bramek w meczu niezależnie od podziału między drużyny.

Najczęstsze wyniki drużyny Ajax

Wynik meczu

2-2
1 (33%)
2-0
1 (33%)
4-0
1 (33%)

Wynik do przerwy

2-1
1 (33%)
0-0
1 (33%)
1-0
1 (33%)

Najczęstsza liczba goli drużyny Ajax

Liczba goli w meczu

4
2 (67%)
2
1 (33%)

Liczba goli do przerwy

3
1 (33%)
0
1 (33%)
1
1 (33%)

* Statystyki z sezonu 2026/27 ligi Eredivisie.

Eredivisie — Tabela
ZespółMZRPPktŚr.
1AZ Alkmaar4400123.00
2PSV Eindhoven4310102.50
3Feyenoord422082.00
4Ajax321072.33
5GO Ahead Eagles421171.75
6Fortuna Sittard421171.75
7NEC Nijmegen320162.00
8Excelsior320162.00
9Twente320162.00
10Groningen420261.50
11Heerenveen412151.25
12Sparta Rotterdam411241.00
13PEC Zwolle410330.75
14Telstar310231.00
15Willem II301210.33
16ADO Den Haag401310.25
17Utrecht401310.25
18Cambuur400400.00